Opublikowano Dodaj komentarz

Jak wybrać kasę do warsztatu samochodowego – nowa funkcjonalność Novitus

Kasa w warsztacie samochodowym

Niedawno pisaliśmy o konieczności zmiany kas fiskalnych w warsztatach samochodowych. Nie tylko my widzimy problemy z zakupem nowych urządzeń przez serwisy, ale dostrzegli to także producenci. Dlatego Novitus wyszedł naprzeciw firmom, które mają problemy z tym, jak wybrać kasę do warsztatu samochodowego i udostępnił stronę www.kasawwarsztacie.pl.

Kasa w warsztacie – co to jest i do czego służy?

Od 1 stycznia 2020 roku wchodzi obowiązek wymiany starych, zwykłych kas fiskalnych na kasy fiskalne online. Dotyczy to:

  • warsztatów samochodowych,
  • wulkanizatorów,
  • sprzedawców benzyny, oleju napędowego i gazu.

Niestety, w dalszym ciągu wielu przedsiębiorców jeszcze nie wymieniło urządzeń, choć pozostało jedynie 2 miesiące do końca roku. W związku z tym Novitus uruchomił platformę, kasawwarsztacie.pl, dzięki której szybko i łatwo można wybrać odpowiednie urządzenie. Wystarczy odpowiedzieć na kilka, prostych pytań w formularzu, a system automatycznie wyśle zamówienie do jednego z partnerów Novitus, który maksymalnie w ciągu 3 dni skontaktuje się z nami.

Dowiedz się więcej: Kasy fiskalne do warsztatów samochodowych – czy warsztaty są już gotowe na zmiany?

Kasy fiskalne do warsztatów samochodowych

Jak wygląda formularz?

Na nowo stworzonej stronie internetowej w łatwy sposób możemy zapoznać się z najpopularniejszymi i najchętniej wybieranymi kasami fiskalnymi do warsztatów samochodowych. Są to:

Dla większych serwisów zaprezentowane są także drukarki fiskalne online: Deon i Bono, które doskonale integrują się z dowolnymi systemami sprzedaży. Zamówienie możemy także powiększyć o dodatkową gwarancję, szkolenie, terminal płatniczy Paytel czy moduły rozszerzające. Wszystko jest skomponowane w prostej i czytelnej formie przypominającej sklep internetowy. Po wybraniu interesujących nas komponentów, wystarczy kliknąć w przycisk i wypełnić pola z danymi osobowymi osoby zamawiającej i nazwą firmy. Możemy także wpisać dowolną ilość uwag do zamówienia, co jest niezwykle przydatne przy realizacji.

Kto podejmie się realizacji zamówienia?

Novitus wskazuje także swoich partnerów i serwisantów, którzy znajdują się w całej Polsce i podejmą się realizacji złożonego zamówienia. Oczywiście na liście znajdują się wszystkie firmy współpracujące w ramach projektu Polskie Kasy Fiskalne Online. Jest to oczywiście dostawca:

Wszyscy dostawcy mają odpowiednie uprawnienia do sprzedaży, przeprowadzania szkoleń czy dokonywania zgłoszeń do Urzędu Skarbowego.

Jaka kasa fiskalna jest najlepsza?

Według Novitus najpopularniejsza i najczęściej wybierana jest kasa fiskalna Nano Online. To niewielkie i ergonomiczne urządzenie, które w bazie mieści nawet 20 tysięcy produktów w 100 grupach towarowych. Współpracuje z takimi urządzeniami peryferyjnymi jak:

Waga urządzenia to tylko 0,65 kilograma, a pojemny akumulator umożliwia wydruk bardzo wielu paragonów. Urządzenie możemy łatwo schować w każdej szafce, torbie czy pod blatem.

Dowiedz się więcej: Kasy fiskalne online – jakie obowiązki mają podatnicy i serwisanci kas fiskalnych?

Kasa Fiskalna One Online Novitus

Wszystkim warsztatom samochodowym polecamy skorzystanie ze strony kasawwarsztacie.pl. Dzięki niej szybko i łatwo możemy zapoznać się z ofertą i zamówić kontakt ze strony jednego z dostawców kas fiskalnych Novitus. Serdecznie zapraszamy!

Dodaj komentarz