Opublikowano Dodaj komentarz

Kasa fiskalna online dla weterynarza – czy jest konieczna?

kasa fiskalna online dla weterynarza

Już za miesiąc prywatne praktyki lekarskie i stomatologiczne będą musiały rozpocząć ewidencjonowanie sprzedaży towarów i usług za pomocą kas fiskalnych online. W związku z tym, ostatnio otrzymujemy bardzo wiele pytań dotyczących konieczności wdrożenia nowych rozwiązań w indywidualnych przypadkach. Dzisiaj postaramy się odpowiedzieć, czy kasa fiskalna online dla weterynarza jest niezbędna od 1 lipca 2021 roku.

Kasy fiskalne online od pierwszego lipca – kto musi wymienić?

Według Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 10 czerwca 2020 r. w sprawie przedłużenia terminów prowadzenia ewidencji sprzedaży przy zastosowaniu kas rejestrujących z elektronicznym lub papierowym zapisem kopii, od 1 lipca 2021 roku z kas fiskalnych online muszą korzystać:

  • salony fryzjerskie,
  • salony kosmetyczne i kosmetologiczne,
  • firmy budowlane,
  • praktyki lekarskie i stomatologiczne,
  • kancelarie prawnicze,
  • siłownie i kluby fitness w zakresie wstępu.

Skoro lekarze i dentyści już za miesiąc muszą wypocząć ewidencjonowanie przy pomocy nowych urządzeń, to pytanie, czy obowiązek ten dotyczy także weterynarzy. W gruncie rzeczy świadczone usługi są bardzo podobne – wykonywane są takie same badania, zabiegi i konsultacje. Czy więc kasa fiskalna online dla weterynarza jest już konieczna?

Kasa fiskalna online dla weterynarza

Możemy uspokoić wszystkich weterynarzy, którzy rozpoczęli już poszukiwania nowych urządzeń. Ten zawód jest wykonywany na innej podstawie prawnej niż ma to miejsce w przypadku lekarzy i stomatologów. Wszystkich zainteresowanych odsyłamy do Ustawy z dnia 21 grudnia 1990 roku o zawodzie lekarza weterynarii i izbach lekarsko-weterynaryjnych. Skoro ustawy rozgraniczają od siebie oba zawody, nie ma podstaw do tego, by weterynarze należeli do tej samej grupy zawodowej, co osoby wymienione w Rozporządzeniu Ministra z 10 czerwca.

Kiedy weterynarz musi zmienić kasę fiskalną?

Weterynarze w dalszym ciągu zmieniają kasy fiskalne tak, jak pozostali przedsiębiorcy. Z dotychczasowych urządzeń mogą korzystać tak długo, jak umożliwia to pamięć fiskalna w urządzeniu. Oczywiście, można dobrowolnie wymienić kasę fiskalną wraz z podmiotami, które są do tego teraz zobowiązane. Niestety trzeba być świadomym, że wówczas nie ma się prawa do skorzystania z ulgi na zakup kasy fiskalnej. Dopiero po zapełnieniu pamięci fiskalnej można, bez utraty możliwości odliczenia maksymalnie 700 zł, kupić nową kasę fiskalną – zarówno z elektronicznym zapisem kopii, jak i nową wersję online. Stary typ kasy może być sprzedawany przez dystrybutorów do końca 2022 roku.

kasa fiskalna online dla weterynarza zaprzestanie korzystania z kasy fiskalnej ONE ONLINE GSM24

Jeśli jesteś weterynarzem i szukasz odpowiedniej kasy fiskalnej dla siebie, serdecznie zapraszamy do kontaktu i zapoznania się z naszą ofertą. Dostarczamy najlepsze i najtańsze kasy fiskalne we Wrocławiu i na całym Dolnym Śląsku. Masz jeszcze możliwość wymiany urządzenia na model, który nie łączy się z CRK. Zachęcamy jednak, o ile to możliwe, do przetestowania kas online. Oferują naprawdę innowacyjne i nowoczesne rozwiązania, z którymi prowadzenie biznesu w stanie się przyjemnością.

Dodaj komentarz