Opublikowano Dodaj komentarz

Kasa fiskalna rezerwowa – konieczność czy zbytek?

kasa fiskalna rezerwowa

Obowiązek posiadania kasy fiskalnej z reguły jest oczywisty dla niemal każdego przedsiębiorcy, który dokonuje sprzedaży na rzecz osób nieprowadzących działalności gospodarczej. Choć często wiele pytań pojawia się w momencie wyboru i zakupu urządzenia, to jednak z pomocą renomowanego dystrybutora kas fiskalnych, procedura staje się prosta i czytelna. Pytanie, które chcemy zadać dzisiaj, brzmi… ile masz urządzeń fiskalnych w swojej firmie? Czy wiesz, że kasa fiskalna rezerwowa jest niemal koniecznym elementem wyposażenia?

Awaria kasy fiskalnej

Kasa fiskalna jest urządzeniem elektronicznym. Jak każdy przedmiot martwy, może ulec awarii. Nie ma tu znaczenia, jaki producent wypuścił ją na rynek, kto ją fizycznie sprzedał, ani czy była użytkowana ostrożnie. Czasem się tak zdarza i już! Naturalnie z pomocą przychodzi wówczas renomowany serwis kas fiskalnych, z którym podatnik ma podpisaną umowę. My, jako renomowany dostawca kas fiskalnych we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku, staramy się, by czas obsługi każdej awarii był jak najkrótszy. Staramy się wszelkie zgłoszenia obsługiwać w czasie 24-48 h. Mimo to, naprawa od ręki może być niemożliwa. Awaria może być poważniejsza i może wymagać zabrania urządzenia na nasz warsztat, a nawet odesłania do producenta. Wtedy okazuje się, że niezbędna staje się kasa fiskalna rezerwowa.

Kasa fiskalna rezerwowa – czy jest potrzebna?

W ekstremalnych przypadkach, które jednak się zdarzają, naprawa kasy fiskalnej może zająć 2-4 tygodni. Jeśli nawet uszkodzenie jest niewielkie i może zostać naprawione na miejscu, serwisant także musi najpierw do siedziby danej firmy dojechać. Choćbyśmy się starali obsługiwać każde zlecenie od ręki, nie jest to możliwe. Najbardziej kłopotliwe jest, że bez urządzenia fiskalnego, nie wolno nam obsługiwać klientów. Nie ma możliwości zapisywania sprzedaży w osobnej, papierowej ewidencji i późniejsze wbicie jej na kasę. Jedynym wyjściem z sytuacji jest właśnie kasa fiskalna rezerwowa. Mówi o tym jasno art. 111 ust. 3 Ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług, zwaną krócej – Ustawą o VAT.

Kasa fiskalna rezerwowa – jaka musi być?

Jeśli nie chcemy liczyć się z koniecznością wstrzymania naszego biznesu przez kilka dni z powodu awarii, niezbędny staje się zakup drugiej, dodatkowej kasy fiskalnej. Całe szczęście, tutaj mamy nieco większą dowolność. Urządzenie ma zapewnić nam ciągłość prowadzenia biznesu – komfort użytkowania i spełnienie wymagań funkcjonalnych spada nieco na drugi plan. Dlatego też wystarczy nawet niewielka, mobilna kasa fiskalna online. Pamiętajmy jednak, że musi być ona także poddana procedurze fiskalizacji i zgłoszeniu do odpowiedniego Urzędu Skarbowego. Na co dzień może być wyłączona i schowana w najdalszym zakamarku szafy, ale w przypadku awarii głównego urządzenia, taka kasa może uratować nam biznes.

kasa fiskalna rezerwowa  Kasa Fiskalna ELZAB K10 ONLINE BT / WiFi / EX RÓŻOWY-BIAŁY

Kasa fiskalna rezerwowa jest więc niezbędnym elementem wyposażenia każdego punktu usługowo-handlowego. Z doświadczenia wiemy, że wielu przedsiębiorców i naszych klientów nie ma takiego urządzenia na swoim stanie. I jak najbardziej rozumiemy, jeśli ktoś zdaje sobie sprawę z ryzyka, jakie stwarza brak zapasowej kasy. Jeśli jednak chcesz się zabezpieczyć przed nagłym i niespodziewanym wstrzymaniem swojej działalności – zapraszamy do kontaktu!

Dodaj komentarz