Ostatnimi czasy głośno się zrobiło o terminalach płatniczych. Kto jeszcze żadnego nie miał, od 1 stycznia 2022 roku musiał zainstalować takie urządzenie, by móc oferować klientom płatności bezgotówkowe. Tak stanowią nowe przepisy. Niewiele osób jednak wie, że terminal terminalowi nie jest równy, a różni operatorzy terminali płatniczych oferują różne rozwiązania. Prezentujemy w skrócie, jak wygląda rynek tego typu urządzeń.
e-Service – lider wśród operatorów terminali płatniczych
Niekwestionowanym liderem na rynku jest z pewnością firma e-Service. W grudniu 2021 roku liczba obsługiwanych przez nich terminali wynosiła ponad 285 tysięcy urządzeń. Co roku przybywa ich co ok. 20 tysięcy. To dość spory przypływ. Operator proponuje całkowicie darmowy terminal płatniczy przez pierwsze 5 miesięcy lub brak pobierania prowizji od transakcji do łącznej kwoty 42 tysięcy złotych. Przy płatnościach Visa i Mastercard nie ma tego limitu, a transakcje są darmowe. Do wyboru są:
- terminale stacjonarne,
- terminale przenośne,
- smart-POS.
Cała procedura przebiega sprawnie i przyjemnie. Urządzenia są też przygotowane do integracji z kasami fiskalnymi.
Operatorzy terminali płatniczych: Fiserv
Fiserv to stosunkowo nowa marka, znana wcześniej pod nazwą First Data Polska. Pod koniec 2021 roku posiadała ponad 210 tysięcy urządzeń w swojej sieci. W tym przypadku także można zauważyć coroczny wzrost o ok. 15-20 tysięcy terminali płatniczych. Fiserv to firma globalna, która szczyci się wysoce zaawansowanymi technologicznie rozwiązaniami finansowymi i bankowymi. Oferta dostarczanych terminali jest bardzo spora.
Numer 3: Pep
Trzecim, największym operatorem jest PeP, czyli Polskie ePłatności S.A. W grudniu 2021 roku firma miała 197 tysięcy terminali i wykazuje najwyższe wzrosty co roku. W porównaniu z 2020 rokiem przybyły 30 tysięcy urządzeń, a między 2020 a 2019 rokiem jest ponad 40 tysięcy urządzeń. Nic dziwnego – PeP oferuje terminal płatniczy za darmo przez rok lub brak prowizji przez cały rok. Szczyci się także całodobową opieką biznesową oraz wsparciem technicznym. Możliwe jest także przetestowanie tych urządzeń, by móc dobrać najlepsze rozwiązanie do własnej firmy.
Pozostali operatorzy terminali płatniczych
Rynek urządzeń do przyjmowania płatności bezgotówkowych jest znacznie większy. Z pewnością wielu osobom obiła się o uszy nazwa Elavon – firma pod koniec 2021 roku dostarczała 121 tysięcy terminali. Na dalszych miejscach znajdują się:
- IT Card,
- Pekao,
- Paytel.
Tylko tych sześciu operatorów dostarcza 1,04 miliona urządzeń do płatności kartą. Szacuje się, że na całym rynku znajduje się 1,095 miliona terminali.
Jak poradzić sobie z tak dużym wyborem? Gdzie się zwrócić i jak zaoszczędzić czas na porównywaniu najatrakcyjniejszych ofert? Nie zgłaszać się do operatora, tylko do nas! Przygotujemy dla Ciebie rozwiązanie szyte na miarę, najatrakcyjniejsze ze wszystkich. Po to właśnie jesteśmy – by zaoszczędzić Twój czas! Skup się na rzeczach naprawdę ważnych, a my zajmiemy się resztą.