Opublikowano Dodaj komentarz

Wszystko o paragonach cz. 2 – jak opisać towar?

jak opisać towar

Prezentujemy drugi wpis z cyklu o paragonach. Dzisiaj zapraszamy na bardzo ciekawy i pouczający temat dotyczący opisywania towarów. Zagadnienie to budzi wiele pytań i wątpliwości. Jak opisać towar poprawnie, by żaden urząd nie podważył poprawności wystawianych przez nas paragonów?

Czytaj dalej Wszystko o paragonach cz. 2 – jak opisać towar?

Opublikowano Dodaj komentarz

Zaprzestanie korzystania z kasy fiskalnej – definicja, zwrot ulgi, procedury

Pandemia trwa, co sprawia, że wiele działalności gospodarczych zostało zamkniętych. Inne, szukając metody na przetrwanie, zmieniły docelową grupę klientów lub metody zarobkowania. Dzisiaj na przykładzie pewnego lekarza stomatologa wyjaśnimy, co należy zrobić z kasą fiskalną w przypadku zmiany profilu działalności, która sprawia, że możliwe jest zaprzestanie korzystania z kasy fiskalnej.

Czytaj dalej Zaprzestanie korzystania z kasy fiskalnej – definicja, zwrot ulgi, procedury

Opublikowano Dodaj komentarz

Płatności na konto a rezygnacja z kasy fiskalnej – kiedy jest to możliwe?

Płatności na konto i rezygnacja z kasy

Coraz częściej wykorzystujemy płatności mobilne, internetowe, zbliżeniowe, natychmiastowe. Za otrzymane towary i wykonane usługi możemy zapłacić na wiele sposobów, nie tylko gotówką lub kartą płatniczą. Bez problemu możemy wykonać natychmiastowy przelew lub skorzystać z szybkiej płatności za pośrednictwem operatora. Jakie korzyści możemy czerpać z proponowania naszym klientom takiej formy zapłaty?

Czytaj dalej Płatności na konto a rezygnacja z kasy fiskalnej – kiedy jest to możliwe?

Opublikowano Dodaj komentarz

Kasy fiskalne online u prawników odroczone? Pierwsze propozycje już są

Do 1 lipca 2021 roku wszyscy prawnicy, radcy prawni i adwokaci będą musieli wyposażyć się w nowe urządzenia fiskalne, które umożliwiają komunikację z CRK. Wywołuje to wiele emocji, niestety w większości negatywnych. Ponownie podnoszą się głosy, że pandemia nie jest dobrym momentem na wdrażanie tego typu inwestycji. Czy coś się zmieni i czy można liczyć na odroczenie kas fiskalnych online u prawników?

Czytaj dalej Kasy fiskalne online u prawników odroczone? Pierwsze propozycje już są

Opublikowano Dodaj komentarz

Nowe Rozporządzenie o kasach fiskalnych dotyczące e-paragonów – co wiemy na tę chwilę?

e-paragony rozporządzenie

Ministerstwo Finansów pełną parą przygotowuje się do wdrożenia ustawy umożliwiającej zastąpienie paragonów drukowanych elektronicznymi. Rozporządzenie ma wejść w życie już 1 maja, a więc dosłownie za kilka tygodni. Obecnie został już ogłoszony jego projekt. Co w nim znajdziemy?

Czytaj dalej Nowe Rozporządzenie o kasach fiskalnych dotyczące e-paragonów – co wiemy na tę chwilę?