Opublikowano Dodaj komentarz

Zmiana miejsca stosowania kasy fiskalnej – co należy zrobić?

Zmiana miejsca stosowania kasy fiskalnej

Przy zgłaszaniu kasy fiskalnej do Urzędu Skarbowego, niezbędne jest podanie miejsca jej instalacji. Obecne możliwości techniczne tych urządzeń sprawiają, że wiele z nich jest mobilnych i niezwiązanych z danym miejscem, a raczej z samym przedsiębiorcą. Niemniej, należy przy zgłaszaniu podać miejsce faktycznego umiejscowienia kasy (w przypadku urządzeń stacjonarnych) lub siedzibę firmy (przy urządzeniach mobilnych). Co jednak zrobić, jeśli zajdzie zmiana miejsca stosowania kasy fiskalnej?

Czytaj dalej Zmiana miejsca stosowania kasy fiskalnej – co należy zrobić?
Opublikowano Dodaj komentarz

Kasy fiskalne online, a dalej konieczne są papierowe wydruki

Kasy fiskalne online papierowe wydruki

Kasy fiskalne online miały zrewolucjonizować polski biznes i wiele czynności uprościć. Miały uszczelnić system podatkowy i umożliwić szybszą i lepszą kontrolę przedsiębiorców. Czy w rzeczywistości tak jest, ciężko stwierdzić – miejmy nadzieję, że tak. Niestety przy okazji okazało się, że mimo wszechobecnej cyfryzacji dalej konieczne są papierowe wydruki. Po co? Ciężko stwierdzić…

Czytaj dalej Kasy fiskalne online, a dalej konieczne są papierowe wydruki
Opublikowano Dodaj komentarz

Wynajem nieruchomości a kasa fiskalna – czy jest konieczna?

Wynajem nieruchomości a kasa fiskalna

Wynajem nieruchomości, zarówno krótko-, jak i długotrwały jest bardzo popularnym sposobem zarobkowania czy pomnażania swoich oszczędności. Jeśli jednak chcemy zajmować się tym zawodowo, konieczne jest otwarcie własnej działalności gospodarczej. Kolejnym, bardzo istotnym pytaniem jest, czy konieczny jest zakup kasy fiskalnej. Wynajem nieruchomości a kasa fiskalna – mówimy o wszystkim, co trzeba wiedzieć.

Czytaj dalej Wynajem nieruchomości a kasa fiskalna – czy jest konieczna?
Opublikowano Dodaj komentarz

Napiwki na kasie fiskalnej – czy trzeba je ewidencjonować?

Napiwki na kasie fiskalnej

Prowadząc działalność gospodarczą w postaci restauracji, pubu czy baru spotykamy się z wieloma rodzajami wynagrodzeń za pracę, Główną jest oczywiście należność główna za spożyty posiłek czy wypite napoje, W gastronomii jednak równie podstawową formą wynagradzania pracowników (głównie kelnerów) są napiwki, Jakie przepisy podatkowe należy stosować podczas rozliczania napiwków i – co najważniejsze – czy trzeba je ewidencjonować na kasie fiskalnej?

Czytaj dalej Napiwki na kasie fiskalnej – czy trzeba je ewidencjonować?

Opublikowano Dodaj komentarz

Kasa fiskalna rezerwowa – konieczność czy zbytek?

kasa fiskalna rezerwowa

Obowiązek posiadania kasy fiskalnej z reguły jest oczywisty dla niemal każdego przedsiębiorcy, który dokonuje sprzedaży na rzecz osób nieprowadzących działalności gospodarczej. Choć często wiele pytań pojawia się w momencie wyboru i zakupu urządzenia, to jednak z pomocą renomowanego dystrybutora kas fiskalnych, procedura staje się prosta i czytelna. Pytanie, które chcemy zadać dzisiaj, brzmi… ile masz urządzeń fiskalnych w swojej firmie? Czy wiesz, że kasa fiskalna rezerwowa jest niemal koniecznym elementem wyposażenia?

Czytaj dalej Kasa fiskalna rezerwowa – konieczność czy zbytek?