Opublikowano Dodaj komentarz

Kasa fiskalna w szkole jazdy – czy jest konieczna?

kasa fiskalna w szkole jazdy

Ewidencjonowanie transakcji na kasie fiskalnej jest obowiązkowe dla przedsiębiorców, którzy świadczą swoje usługi osobom nieprowadzącym działalności gospodarczej. Z pewnością takimi firmami są szkoły nauki jazdy – w szczególności te oferujące szkolenia kategorii A i B. Są one kupowane głównie przez osoby prywatne. Czy więc kasa fiskalna w szkole jazdy jest konieczna?

Czytaj dalej Kasa fiskalna w szkole jazdy – czy jest konieczna?

Opublikowano Dodaj komentarz

Zwrot ulgi za kasę fiskalną – kiedy trzeba zwrócić pieniądze z ulgi?

Zwrot ulgi za kasę fiskalną

Ulga na zakup kasy fiskalnej jest dużą pomocą dla przedsiębiorców, którzy rozpoczynają swoją działalność. Ten dodatkowy zastrzyk gotówki wynosi do 90% wartości netto kasy, ale nie więcej niż 700 złotych. Przy średnim koszcie urządzenia wynoszącym nawet 3 tysiące złotych, to bardzo sporo. Niestety są sytuacje, kiedy przyznaną ulgę musimy zwrócić. Kiedy trzeba dokonać zwrotu ulgi za kasę fiskalną?

Czytaj dalej Zwrot ulgi za kasę fiskalną – kiedy trzeba zwrócić pieniądze z ulgi?

Opublikowano Dodaj komentarz

Co nowego od 1 stycznia w kasach fiskalnych?

Nowy Rok 2021, który już za kilka dni na dobre zagości na naszych kalendarzach, przyniesie wiele zmian – także w branży kas fiskalnych. Są one wrażliwe szczególnie dla kilku branż, choć wszyscy przedsiębiorcy powinni wiedzieć, na co się szykować w Nowym Roku. Prezentujemy przegląd najważniejszych wydarzeń i nowinek branżowych.

Czytaj dalej Co nowego od 1 stycznia w kasach fiskalnych?

Opublikowano Dodaj komentarz

Miesięczne raporty fiskalne w formie elektronicznej – czy to zgodne z prawem?

Raporty miesięczne w formie elektronicznej

Nie od dzisiaj wiadomo, że najlepiej widziane w oczach urzędów są dokumenty w tradycyjnej formie papierowej. Oznacza to, że każdy podatnik – przedsiębiorca czy też nie – musi przez całe swoje życie gromadzić całą masę dokumentów. Czy tak samo jest w przypadku raportów miesięcznych z kas fiskalnych? W przypadku starych urządzeń z papierowym zapisem kopii – tak, jest to konieczne. Co z nowymi kasami, które umożliwiają zapisywanie danych na kartach pamięci lub przesyłanie ich do CRK?

Czytaj dalej Miesięczne raporty fiskalne w formie elektronicznej – czy to zgodne z prawem?